Vzhledem k tomu, že pořízení kvalitní obuvi není zrovna laciná záležitost, zajisté každý chce, aby mu boty vydržely co nejdéle. Aby nám sloužily dlouhou dobu, je potřeba o ně řádně pečovat.

Co všechno zahrnuje péče o obuv?

Nejprve je potřeba si uvědomit, z jakého materiálu jsou boty vyrobené. Každý totiž vyžaduje jinou péči.

  • Obuv vyrobená z kožené hladké usně

Pokud se na ní usadí nečistoty, je potřeba je odstranit suchým nebo vlhkým hadříkem. Pak je nutno boty řádně vysušit. Pro péči o obuv slouží speciální krém, který je zároveň vyleští. Vzhledem k tomu, že tento materiál není voděodolný, je vhodné jej impregnovat.

  • Obuv vyrobená z kožené lakované usně

Tento materiál je vhodné otřít vlhkým hadříkem a na povrch nanést speciální přípravek určený pro tento druh materiálu.

  • Obuv vyrobená ze semiše

Jedná se o obuv vyrobenou z veluru. Tady se při čištění vyhýbejte vodě. Pro čištění použijte suchý, gumový kartáček, který zbaví povrch nečistot. Vhodné není ani krémování, naopak obuv uvítá impregnaci. K oživení barev slouží speciální spreje.

  • Obuv vyrobená ze syntetiky

Pro tento druh obuvi si vystačíte s vlhkým hadříkem.

  • Obuv vyrobená z textilu

Pokud je znečištěná více, použijte vlhký hadřík. Objeví-li se mastné skvrny, použijte čistič na textil. V žádném případě boty neperte.

  • Obuv s voděodolnou membránou

Použijte vlhký hadřík nebo kartáček. Obuv nechte řádně vyschnout a aplikujte impregnaci.

Náš tip: Pracujete ve zdravotnictví a sháníte kvalitní zdravotní oblečení a zdravotnickou obuv? Pak se podívejte na www.infinitemedstyle.com, kde seženete spoustu barevných variant, ze kterých si určitě vyberete.

Tipy na závěr, jak zvýšit životnost obuvi

Určitě máte doma více druhů obuvi, na každou činnost jiný. Ideální je, pokud můžete boty střídat, šetříte materiál. Chcete-li, aby si boty zachovaly svůj tvar, pořiďte si na ně napínáky. Berte v potaz účel, pro který je obuv vyrobená. Budete-li ji používat nevhodným způsobem, brzy ji můžete zničit. Většina obuvi vyžaduje, před prvním použitím, impregnaci. Díky ní zvýšíte voděodolnost a dokonce i odolnost proti některým nečistotám.