Na některých potravinách naleznete štítky, které říkají, zda a jak je skladovat v lednici. Na některých však nejsou. Které potraviny tedy do lednice nedávat?

Zelenina

Rajčata – rajčata skladovaná v lednici postupně ztrácejí chuť.

Brambory – brambory skladované v chladničce mění svoji chuť, stávají se sladké a mají krupicovitou konzistenci. Ideální je skladovat je v papírovém sáčku, na temném místě. Plastové sáčky zachycují vlhkost a podporují tvorbu plísní.

Cibule – v lednici je vlhkost, díky které cibule plesniví a měkne. Cibuli je vhodné skladovat v papírovém sáčku, stejně jako brambory. Ukládejte ji na temné a dobře větratelné místo. Neukládejte ji blízko brambor, jinak vám začne hnít.

Česnek – opět vám může v lednici začít plesnivět. Dobré je skladovat jej na temném místě, které se dá dobře větrat.

Ovoce

Banány – ty by měly být skladovány při pokojové teplotě. Pokud je uložíte do lednice, bráníte jejich dozrávání.

Jablka – skladování jablek v lednici má vliv na jejich chuť a strukturu. Ideální je skladování při pokojové teplotě.

Citrusové plody – pokud je uložíte na tmavé místo, vydrží vám při nižší teplotě i několik dnů.

Peckoviny – broskve, nektarinky nebo švestky uchovávejte při pokojové teplotě.

Další potraviny

Oleje – většina olejů nemusí být skladována v lednici. Mohou zhoustnout. Měly by být uchovávány na tmavém a chladnějším místě.

Pečivo – v chladničce vysychá.

Bylinky a koření – čerstvé bylinky ztrácejí v ledničce chuť, kromě toho vysychají nebo mohou absorbovat pachy jídel. Je lepší skladovat je na kuchyňské lince nebo na parapetu, ve sklenici s vodou.

Med – skladováním v lednici způsobíte jeho tuhnutí a krystalizaci. Skladujte ho na suchém a chladném místě a chraňte proti přímým slunečním paprskům.