Vybíráte právě nový byt v Praze, ale nejste si jistí, jaké faktory jsou při jeho výběru těmi zásadními? Přinášíme vám několik tipů, které vám výběr bytu ulehčí.

Výběr vhodné lokality je zcela zásadní

Než někde zapustíte kořeny, musíte vědět, že se vám na daném místě bude opravdu líbit. Právě lokalita je totiž při volbě bytu tím vůbec nejdůležitějším. Představte si, že by se daný byt stal vaším domovem na budoucích 10, 15 nebo třeba 20 let. To nejdůležitější je, abyste se každé ráno vzbudili a byli spokojeni s místem, které jste si vybrali. Pokud se chystáte zapustit kořeny v hlavním městě a toužíte po klidném místě, zakoupení bytu na Praze 10 by mohlo být tím správným rozhodnutím.

Čím novější stavba, tím lepší

Právě na Praze 10 se totiž nacházejí pražské Malešice, čtvrť, jež je součástí hlavního města již od nepaměti. Bydlení v blízkosti Malešického parku je vhodné pro všechny, i pro rodiny s malými dětmi. Právě v Malešicích vznikl osobitý rezidenční projekt Malešický háj, jehož cílem je poskytnout moderní místo k bydlení každému. Čímž se dostáváme k dalšímu tipu – při výběru nového bytu berte ohled na technický stav budovy. Čím je stavba novější, tím samozřejmě lepší.

Při výběru patra zohledněte veškerá pro a proti

Dalším krokem, který hraje při výběru důležitou roli, je také patro. Pokud se chcete dívat na svět shora, nezapomeňte zvážit veškerá pro a proti. Nejpraktičtější je volit byty, které se nacházejí uprostřed, nikoliv úplně na kraji a nahoře. Právě tyto bytové jednotky jsou totiž energeticky nejvýhodnější.

Výběr bytu rozhodně nepodceňujte a začněte tím nejzásadnějším – volbou té správné lokality, ve které se vám bude příjemně žít a kterou budete milovat. Pražské Malešice jsou rozhodně místem, které by se mělo ve vašem seznamu míst objevit. V rámci rezidenčního projektu Malešický háj jsou ke koupi volné již poslední byty.