Kopřivka je stav charakterizovaný tvorbou červených skvrn různých velikostí kdekoli na těle. Není život ohrožující, je však nepříjemná díky intenzivnímu svědění. Mezi časté spouštěče patří alergeny. Svoji, dost podstatnou roli, hraje i stres, který může být jednou z příčin vzniku kopřivky. Proti svědění mohou pomoci některé přírodní prostředky a způsoby.

Gel Aloe Vera

Tento úžasný bylinný lék patří na jedno z prvních míst v péči o pleť. Pomáhá proti celé řadě kožních obtíží. Gel lze aplikovat přímo na pokožku. Aloe Vera má skvělé antioxidační vlastnosti a je dobrým zdrojem vitamínů nezbytných pro oživení a hojení pokožky. Aplikujte dvakrát denně.

Ovesná koupel

Ovesná koupel těsně před spánkem zklidní pokožku i svědivý pocit. Postačí rozemlít ovesné vločky na prášek a přidat je do vany s teplou vodou. Ponořte se, alespoň na půl hodiny do vody a odpočívejte.

Studený obklad

Studený obklad může okamžitě zmírnit svědění a otoky související s kopřivkou. Použít můžete kostky ledu zabalené do plátýnka nebo sáčky s ledem. Aplikujte po dobu pěti minut. Minimalizujete tak nepohodlí a studené obklady vám poskytnou úlevu od nepříjemného svědivého pocitu.

Mléčný obklad

Dalším způsobem, jak odstranit zánět způsobený kopřivkou, je místo obyčejné studené vody nebo ledu použít studený obklad s mlékem.

Koupel s jedlou sodou

Jedlá soda je dobrá pro odstranění povrchové vrstvy postižené kůže pomocí peelingu a také pomáhá při obnovení rovnováhy pH pokožky. Naplňte vanu teplou vodou a přidejte do ní šálek jedlé sody. Ponořte se do teplé vody alespoň na půl hodiny. Jakmile pokožka získá ztracenou rovnováhu pH, bude se lépe zotavovat.