Chorvatsko je natolik rozmanitou zemí, že si na své přijde snad každý. Historie, příroda, kultura a samozřejmě nekonečné oblázkové pláže a azurové moře jsou lákadly nejen pro české turisty, i když ti patří k věrným pravidelným návštěvníkům Chorvatska. Mají k tomu spoustu opodstatněných důvodů a není to jen potápění, Plitvická jezera a Dubrovník.

Pláže

Dalmatské pláže patří k nejkrásnějším v Chorvatsku. Většina z nich je oblázková, ovšem najdou se i výjimky s pískem. Pláže, moře s průzračnou vodou, skryté zátoky se skalami a fíkovníky a olivovníky každoročně přilákají tisíce turistů. Chorvatské pláže jsou dokonalým místem k odpočinku, ale k pořádání párty. I kdyby vedla vaše cesta do Chorvatska jen na pláž, stála by za tu námahu.

Prohlídky po vinicích

Chorvatsko má dlouhou historii výroby vína, širokou škálu původních odrůd hroznů a spoustu geograficky definovaných vinařských oblastí. Vinařská turistika je stále oblíbenější způsob, jak si užít venkov a setkat se s místními vinaři. Projížďka po vinných stezkách země vás zavede do malebných vinic (některé s úžasným výhledem na moře), do historických i moderních vinných sklepů a degustačních místností a k nadšeným vinařům s jedinečnými chorvatskými chutěmi, o kterých můžete sdílet a diskutovat. Počasí v Chorvatsku přeje takové dovolené po celý rok.

„Mořské varhany“ v Zadaru

Historické kostely a římské ruiny Zadaru a instalace moderního umění jsou lákadly pro turisty, co mají rádi neobvyklé úkazy. Mořské varhany přeměňují nábřežní vlny na melodie a Pozdrav slunci vytváří světelnou show vizualizace „melodií“ mořských varhan prostřednictvím „slunce“ zasazeného do chodníku.

Římský amfiteátr v Pule

Město Pula najdete v chorvatském regionu Istrie, který je nejvíce italský, a je také domovem chorvatských Benátek. Pula se proslavila úchvatnými římskými ruinami a především impozantním a zachovalým amfiteátrem. Amfiteátr, který je dominantou centra města, zůstává centrem života v Pule i tisíce let po jeho vybudování. Nenechte si ujít příležitost zúčastnit se koncertu, festivalu nebo dokonce promítání filmu v tomto starobylém místě.

Ať už se vydáte do jakékoliv části Chorvatska, ubytování snadno zajistíte na ubytovanivchorvatsku.cz.