Chodba představuje vstupní prostor do našeho bytu nebo domu. Je to první místo, které spatří naše návštěva. Je to však také první místo, kde odkládáme svoje svršky. Jak tedy zajistit, aby byla stále uklizená? Pomůže nám věšák. Současná nabídka je dosti široká. Volit můžeme klasický stojanový věšák. Oblíbenou variantu, která navíc šetří místo, poskytuje věšák umístěný na stěnu.

Co máme na výběr?

Máme-li chodbu malých rozměrů, pak jsou jasnou volbou samostatné háčky, které umístíme na jakoukoli volnou stěnu, v potřebném počtu. V nabídce nalezneme klasické háčky nebo různě tvarované varianty. Pořídit si můžeme i jednotlivé háčky umístěné na dřevěné nebo kovové liště. Vzhledem k tomu, že by měly udržet i těžší kabáty, volíme takové kousky, které jsou vyrobené z pevnějších materiálů, jedná se především o kovy.

Další možností jsou různé věšákové stojany. Oblibě se těší i věšákové stěny nebo skříně. Posledně zmiňované varianty však potřebují dostatek místa. Jestliže máme chodbu větší, můžeme si je dovolit. Vybíráme takové modely, které ladí se stylem chodby. Velikost věšáků nebo počty háčků se odvíjejí také podle počtu členů domácnosti, kteří je budou využívat.

Věšákové stojany

Jedná se o kousky, které jsou volně stojící. Velmi snadno je přemístíme na potřebné místo. Mohou stát třeba v rohu místnosti, kde nebudou tolik překážet. Většinou se vyrábějí z pevnějšího kousku dřeva. V kombinaci s kovem představují kousky nadčasové.

Předsíňové stěny

Opět záleží na velikost chodby. Dalším hlediskem je zase počet osob, které budou stěnu využívat. Předsíňová stěna představuje kombinaci háčků se skříní a někdy bývá její součástí i zrcadlo. Starší generaci potěší sedátko, které umožní snazší obouvání a zouvání obuvi. Ideální je, pokud je její součástí i botník. Nemusíme tak řešit, kam ukládat obuv.