Jestliže se častěji cítíte unavení a vyčerpaní, možná vám v těle chybí dostatek kyslíku. Na množství kyslíku v krevním oběhu má vliv nejen správné dýchání, ale také prostředí s dostatkem kyslíku, kondice, znečištění životního prostředí, strava, pohyb nebo dostatek tekutin.

Jak tedy zvýšit hladinu kyslíku v krvi? Podívejte se na tyto tipy.

Pravidelné cvičení

Pokud pravidelně cvičíte, srdce a plíce fungují optimálním způsobem a do těla se dostává dostatečné množství kyslíku. Pokud se cvičením teprve začínáte, zkuste jej zařadit do svého programu alespoň 3x týdně. Postupně zvyšte na 5x týdně.

Hluboké dýchání

Nácvik hlubokého dýchání je dobrý způsob, jak zvýšit hladinu kyslíku v krevním oběhu. Pokud budete dýchat zhluboka a pomalu, lépe naplníte svoje plíce kyslíkem, který se pak snáze dostává do krevního oběhu.

Dostatek čerstvého vzduchu

Je potřeba každý den strávit nějakou dobu venku, na čerstvém vzduchu. Jen tak se může dostat do vašeho krevního oběhu dostatek kyslíku. Nemusíte zrovna sportovat, postačí pravidelná procházka.

Lepší držení těla

Pokud nemáte to správné držení těla, můžete tělu bránit správně dýchat a tím přijímat dostatek kyslíku. Korekce držení těla a jeho vzpřímení zlepšuje dýchání a příjem kyslíku, a proto se také zvyšuje jeho hladina v krvi.

Dostatečná hydratace

Voda obsahuje molekuly kyslíku, takže pití dostatečného množství vody nejen pomáhá udržovat tělo hydratované a zdravé, ale také zlepšuje přívod kyslíku. Vhodná je čerstvá voda. Konzumovat můžete i čerstvé zeleninové nebo ovocné šťávy, které navíc poskytují vitamíny, minerály, antioxidanty a vlákninu.

Strava bohatá na železo

Železo obsahují červené krvinky. Jeho nízká hladina může být příčinou menšího množství kyslíku v těle. Mezi potraviny s vyšším obsahem železa patří maso, ryby, fazole, čočka nebo cereálie.