Sháníte nový byt, na který máte řadu požadavků, ale nevíte, kde začít? Díky našemu návodu si najdete snové bydlení, které splní vaše očekávání i veškeré požadavky a Vánoce již budete moci oslavit v novém.

Sepište si seznam všech svých požadavků

Než vůbec otevřete okno internetového prohlížeče, v klidu si sedněte, vezměte si tužku a papír a sepište si všechny své požadavky. Ať už se jedná o lokalitu, podlahovou plochu, dispoziční řešení bytu či třeba patro. V tomto seznamu si vyznačte body, ze kterých nejste ochotni slevit a až poté se dejte do hledání. Hledáte-li například nový byt na pražském Žižkově, začněte tím, že se podíváte na aktuální nabídku volných bytů v této lokalitě a zjistíte, jaká je jejich průměrná cena.

Chcete na koupi bytu ušetřit? Zkoumejte akční nabídky

Rádi byste se při nákupu nového bytu nevydali z veškerých úspor? Byty u parku, které se nacházejí v nádherných novostavbách nedaleko parku Židovské pece, a ještě stále nemají své majitele, jsou momentálně k dispozici za výhodné ceny. Pokud podepíšete kupní smlouvu před koncem roku, ušetříte a budete si moci byt pořídit o 3 % výhodněji.

Před nákupem bytu si prohlédněte nejenom byt, ale i jeho okolí

Abyste měli zcela jasnou představu o tom, do čeho jdete, než podepíšete kupní smlouvu, byt si samozřejmě prohlédněte a projděte se i po jeho okolí. I v případě, že budete z nového místa bydliště dojíždět do zaměstnání autem či městskou hromadnou dopravou, nejbližší okolí bude místem vašich procházek, nákupů a velkým dílem se podílí na trávení vašeho volného času mimo domov. S lokalitou tak musíte být maximálně spokojeni.

Koupě bytu v Praze není nijak komplikovaná. Stačí, když si dopředu promyslíte, jaké jsou vaše požadavky a z čeho nehodláte za žádnou cenu slevit.