Pokud vás láká poznávání kraje, který má obrovskou porci zeleně a nabídne i procházku českou historií, povodí řeky Berounky vás srdečně zve na návštěvu. Šlo o velmi oblíbený region už za doby První republiky. Stačí najít vhodný termín a vydat se na cestu do míst, kde se psaly zlatým písmem také naše národní dějiny.

Český středověk a Karlštejn, to jsou skutečná synonyma. Jde o atraktivní hrad i z pohledu zahraničních turistů, kteří jsou často velmi nároční. Chcete si udělat malý výlet? Postup je vlastně velmi jednoduchý.

Klidné chvíle v obklopení cyklostezek

Můžete si udělat výlet s partnerem nebo rovnou vzít celou rodinu. Penzion Karlštejn je totiž připraven i na dětské návštěvníky a nabídne jim velmi pohodlné zázemí. Kontinentální snídaně dodá síly i na delší výpravy za dobrodružstvím. A klasická prvorepubliková atmosféra potěší všechny milovníky historických filmů.

Zvolit si lze z desítky různých pokojů, na výběr jsou varianty se dvěma nebo čtyřmi lůžky. Pro partu přátel je připravený apartmán, v němž je také kuchyňka. Můžete si tak uvařit oběd na cesty nebo připravit večeři pro početnější kolektiv. V zázemí penzionu je k dispozici také restaurace, která se orientuje především na typickou českou kuchyni.

Parkování je hned vedle penzionu

Přemýšlíte, kde nakonec necháte své vozidlo? Řešení je připraveno, a to v bezprostřední blízkosti penzionu, který má své vlastní parkoviště. Všichni hosté tak mají o starost méně.

A kam se vydat na výlety, když vám bude přát počasí? Lom Malá Amerika, Svatý Jan pod Skalou a využití cyklostezek v povodí Berounky, to jsou hned tři tipy, kterými se můžete inspirovat. Zvážit můžete i prohlídku slavného hradu nebo jeho okolních vinic, kde je opravdu klidné prostředí.