Ten moment už může nastat kdykoli. „Poslíčci nebo už rodím?“ Takovou otázku si klade mnoho žen s končícím třetím trimestrem. Příprava na porod už není jen teoretická, je nutné mít zabalenou tašku na cestu do porodnice. Nesmí chybět ani připravená autosedačka na cestu z porodnice. Co žena prožívá a v jakém vývojovém stádiu je miminko? Veškeré informace k závěru těhotenství poskytne web Modrý koník, kde jsou veškeré poznatky kontrolované samotnými lékaři.

Neohrabanost a strie

Co symbolizuje poslední týdny před porodem? Rozhodně neohrabanost. A také strie, které se objevují na břiše i stehnech neskutečnou rychlostí, proto se doporučuje neustále kůži promazávat vhodnými hydratačními krémy. Co dalšího čeká ženu ve 38. týdnu těhotenství? Oficiálně zbývají do porodu dva týdny, ale lékaři mohou rozhodnout o takzvaném přenášení ještě další dva týdny. Ženy se před porodem cítí nejen oteklé a těžkopádné, ale také vyčerpané, což souvisí s průběhem celého těhotenství.

Procházky na čerstvém vzduchu

Co pomůže? Na webu Modrý koník se mohou ženy dočíst, jak se připravovat na porod, ale také jak zvládat dobu těsně před ním. Vhodné je zůstat aktivní až do konce, pomáhají každodenní procházky na čerstvém vzduchu, které okysličí krev a současně zbaví otoků nohou. Právě těch se těhotné zbaví až po porodu, protože tělo jede v posledních dnech na plné obrátky. Obdobně se vytrácí chuť k jídlu, protože děťátko neskutečně tlačí na žaludek. Může se objevovat pálení žáhy. Na co se musí žena ještě připravit?

Příprava na porod

Těhotná musí především relaxovat a neměla by se stresovat, bohužel velké břicho neumožňuje kvalitní spánek, noci mohou doprovázet bolesti v kříži. Děťátko měří v této chvíli okolo 49 centimetrů a váží asi tři kila. Je zcela donošené a všechny orgány jsou vyvinuté, proto se není třeba obávat. Naopak, je nutné ještě dobalit tašku do porodnice a nezapomenout na předregistraci u domluveného pediatra. Co zbývá? Shodnout se na jménu, ale při nejhorším je možné jméno potvrdit až 30 dní po porodu. Alespoň je tedy čas na čtení rad ohledně porodu na webu Modrý koník.