Každý z nás měl někdy problém s podrážděným žaludkem nebo trpěl nějakou formou zažívacích obtíží. Důvodů a příčin je celá řada. Může to být bakteriální infekce, syndrom dráždivého tračníku, zánětlivé onemocnění střev. Existuje řada bylinek, které pomáhají podrážděná žaludek zklidnit.

Zázvor

Jedním z nejlepších domácích prostředků na podrážděný žaludek, na žaludeční nevolnost nebo nadýmání, je zázvor. Pomáhá zmírňovat mnoho typů žaludečních nevolností. Má protizánětlivé vlastnosti, které pomáhají zmírnit nevolnost a zvracení. Mezi účinné způsoby patří žvýkání kořene zázvoru nebo popíjení zázvorového čaje. Chcete-li se zbavit pocitů na zvracení, nakrájejte malý kousek kořene zázvoru a vložte jej do šálku vroucí vody. Zakryjte a nechte 5 minut louhovat. Popíjejte vlažný.

Máta peprná

Šálek uklidňujícího mátového čaje může udělat hodně pro zmírnění mnoha příznaků gastrointestinálních potíží. Mátový čaj pomáhá uvolnit žaludeční svaly. Tím mírní žaludeční křeče a nevolnost.

Skořice

Skořice má protizánětlivé, antimikrobiální a antioxidační vlastnosti. Lžičku skořice můžete přidat do zdravého smoothie nebo do šálku bylinkového čaje, který pomůže léčit podrážděný žaludek.

Heřmánek

Heřmánkový čaj je dobrý na podrážděný žaludek, zažívací potíže a dyspepsii. Má totiž uklidňující vlastnosti. Kromě toho heřmánek uvolňuje svaly trávicího traktu.

Kmín

Extrakt z kmínu je dobrý proti nadýmání, nevolnosti a žaludečním křečím.

Lékořice

Kořen lékořice je dobrý pro zmírnění žaludečních potíží, protože má antimikrobiální vlastnosti. Lékořice může také pomoci zabít bakteriální infekce a snížit podráždění způsobené zánětem.

Probiotika

Jedním ze způsobů, jak pomoci uklidnit podrážděný žaludek a předejít průjmu a žaludečním křečím, je pravidelné užívání probiotik. Ta pomáhají zlepšit mirobiotu ve střevech a zmírňují dyspepsii a žaludeční nevolnosti.