Kvalitní spánek je pro organismus důležitý. Během něj dochází k regeneraci. V posteli strávíme velkou část svého života, proto je potřeba vybrat si kvalitní kousek a její výběr nepodceňovat. Vybereme-li si nevhodný model, nejen, že se nám bude špatně spát, navíc si můžeme přivodit i nějaké ty zdravotní komplikace. Co tedy brát v potaz při výběru postele?

Vybíráme novou postel

Nejprve je potřeba si uvědomit, pro koho postel vybíráme. Každý věk má jiné nároky. Jiné mají děti, dospělí nebo osoby vyššího věku. Ohled bychom měli brát i na čelo postele. To nepředstavuje pouze estetickou část, ale plní i funkci ochrannou – chrání hlavu od stěn a eliminuje průvan. Důležitá je i správná velikost postele. Nepodstatnou roli hraje materiál, z něhož je postel vyrobená. Současná nabídka je poměrně bohatá. Volit můžeme z různých druhů dřeva, kovu nebo v kombinaci s čalouněním.

Dřevěné postele

Tomuto materiálu dává přednost velké množství zákazníků. Kvalitní dřevěná postel vydrží velmi dlouhou dobu. Kromě toho je dřevo materiál přírodní, tudíž nezávadný. Poskytuje tělu pevnou oporu a vydává nezaměnitelnou vůni. Je ideální volbou i pro lidi, které trápí jakékoli druhy alergie. Nevýhodou může být její vyšší hmotnost, ale postel nestěhujeme každý den, takže by neměla příliš vadit. Kvalitní postele jsou vyráběné z buku, dubu, ořechu nebo třešně.

Dřevotříska

Vyrábí se laminováním pomocí fólie v různých designech. Na výběr tak máme různé barevné odstíny a motivy. Tento materiál je cenově přijatelný, ale jeho životnost není, oproti klasickému dřevu, tak dlouhá.

Kovové postele

Ty se vyrábějí celokovové nebo v kombinaci se dřevem či čalouněním. Celokovová postel je ideální volbou pro interiér v minimalistickém či moderním stylu. Základ postele představují duté trubky a profilové plechy.

Čalouněné postele

Konstrukce a čelo jsou potažené různými druhy textilií. Někdy to bývá koženka nebo kůže. Tyto kousky nejsou ideální volbou pro alergiky.